152014May

Vielä yksi päivä aikaa ilmoittautua Norjan konferenssiin edullisesti

HPI:n yhteistyökumppani Taos Institute järjestää konferenssin Norjassa (Drammen) kesäkuussa 26.-28.6. 2014. Rekisteröitymisen hinta nousee 15.5. HPI on mukana järjestämässä ja tuottamassa sisältöä tapahtumaan.

Konferenssissa etsitään vaihtoehtoisia lähestymistapoja kuvata ja edistää ihmisen psyykkistä ja sosiaalista hyvinvointia. Diagnostinen kieli ei ole aina paras mahdollinen kieli asiakkaiden kohtaamisessa ja hoitojärjestelmien suunnittelussa. Lue konferenssin sisällöstä lisää Taos Instituten sivuilta.

Yhteistyökumppaneina konferenssissa ovat HPI:n lisäksi Family Care Foundation Ruotsista ja The Family Institute Englannista. Isäntämaa Norjassa yhteistyökumppanina on Europe Centre for Mental Health and Substance Abuse, Buskerud and Vestfold University College.

Ilmoittaudu mukaan Norjan konferenssiin Taos Instituten sivuilla