92015Jan

“Auttajan roolikartta” ilmainen luento!

Millainen terapeutti sinä olisit? Kuuntelija, suunnan etsijä vai kenties valmentaja?

Terapeutin työ on haastavaa ja samalla palkitsevaa. Monenlaiset persoonallisuudet voivat tehdä vaikuttavaa psykoterapiaa. Oletko sinä kuuntelija, suunnan etsijä vai valmentaja? Tee tämä kolmen minuutin terapeuttitesti ja katso millainen terapeutti sinä olisit!
Jos pidät testiä hauskana tai ajatuksia herättävänä voit jakaa sitä kavereillesi.

Jos tahdot tietää enemmän omasta terapiatyylistäsi, tule kuuntelemaan ilmainen luentomme “Auttajan roolikartta.” Seuraava luento 12.1. klo 18.00-18.30. Luento järjestetään koulutustiloissamme Elimäenkadulla Vallilassa, hyvien kulkuyhteyksien varrella.Tilaisuudessa esitellään asiakkaan prosessimalli, joka auttaa ymmärtämään ja arvostamaan omaa erityisosaamistasi auttajana. Lisäksi löydät uusia näkökulmia millä tavalla voit tulla entistä vaikuttavammaksi. Tarkasteltava prosessimalli soveltuu yhtä hyvin omaisen tukemiseen kuin vaativaan ammattityöhönkin. Luennoitsijana John Pihlaja, sosiaalipsykologi VTM, koulutusjohtaja
Ilmoittaudu postituslistallemme ja saat tietoa tulevista yleisöluennoistamme!