HPI koulutusohjelmawebinaari: Lyhytterapeutiksi Lappeenrannassa

Haaveiletko urasta ratkaisukeskeisenä lyhytterapeuttina tai oletko kiinnostunut terapeuttisen työotteen ja siinä käytettävien työkalujen hyödyntämisestä omassa asiakastyössäsi? Tule tapaamaan meitä!

Tässä maksuttomassa webinaarissa esittelemme Lappeenrannassa starttaavan lyte -koulutusohjelman ja vastaamme kysymyksiin mm. opiskeluun, opintojen sisältöihin ja tulevaisuuden uramahdollisuuksiin liittyen. Tapahtuman aikana kuulet mikä tekee HPI:ssa opiskelusta ainutlaatuista ja pääset kysymään sinua askarruttavia kysymyksiä suoraan kouluttajilta videolla, äänellä tai chatissa!

Webinaarin asiantuntijoina Inga Järvinen, kasvatustieteiden maisteri KM, psykoterapeutti VET , ratkaisukeskeinen työnohjaaja STOry ja työyhteisösovittelija sekä Kari Muhonen, kasvatustieteiden maisteri KM, psykoterapeutti VET ja ratkaisukeskeinen työnohjaaja STOry.

AIKA: 21.11.2022 klo 18-19

PAIKKA: Verkossa Zoomin välityksellä

Ilmoittaudu mukaan:
Koulutusohjelma: Lyhytterapeutiksi Lappeenrannassa